Welcome To The Asylum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome To The Asylum

Emilie Autumn Fan Turkey

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Anımsamak Üzerine Bir Köşe Yazısı

2 posters
YazarMesaj
Mrs. AkguL..*
Admin
Admin
Mrs. AkguL..*

Anımsamak Üzerine Bir Köşe Yazısı Empty
MesajKonu: Anımsamak Üzerine Bir Köşe Yazısı   Anımsamak Üzerine Bir Köşe Yazısı EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 2:23 pm

baktım kimsenin bişey yazacağı yok başlamak lazım biyerden xD

Bu benim kendimi anlatmayı düşündüğüm ilk köşe yazım.Daha da devam eder miyim bilmiyorum.Tarifi zor bir konu seçtim anlatmak için."Anımsamak".Bazen bir şarkı duyarsınız yada daha önce bir yere gidersiniz de ikinci gittiğinizde size özlediğiniz birşeyleri anımsatır. Öyle anılar davdır ki anımsamaya çalıştığınız şeyi bile bir türlü hatırlayamazsınız.
Eh konu anımsamak olunca bende farklı tadlar uyandıran birkaç yeri ve şarkıyı göz ardı edemeyeceğim.Bugün o şarkılardan biri selam durdu önümde.Fergie'den "Bir girls don't cry". Şarkının çıkış tarihini tam olarak hatırlamamakla birlikte o şarkı çıktığında pek de büyük olmadığımı biliyorum.Hatırlayamadığım şeyleri anımsatıyor bana ama özlediğim şeyler ve görmek istediğim yerler elbette ki.Bazı olaylar vardır yaşarken çok özel değildir de kıymetini geleceğe ulaştığında anlarsın ya bunun gibi.Lacuna Coil'den Swamped,Within Temptation dan Mother Earth,The Crambears'dan Zombie,Avril Lavigne'den Don't Tell Me...Ve tabii ki aklıma kazınan bazı mekanlar var mesela Ayvalık'daki yazlık yada Yusuf abinin eski kuaför dükkanı. Şuan orası Rose Cafe.
Aslında bu yerler yada şarkıların benim için neden bu kadar özel olduğu ap açık ortada.Biraz düşünmünce buluyorum.Şarkılar ah o minnet duyduğunm şarkılar.Beni Petek Dinçöz'den,
Demet Akalın'dan,Bengü'den kurtaran şarkılar.Artık daha geniş bir yelpazeye çıktığım anda karşıma çıkan ilk şarkılar olmuşlardı.O zamanlar kulağıma o kadar tatlı geliyorlardı ki.(Tabi bunda arkadaş etkisi de oldukça fazla) şimdikinden daha güzelmişler gibi hissediyordum. Zombie'yi dinlemeye doyamazdım.Çünkü o bana kro dediğimiz evrenimden kurtulup daha geniş bir dünyada daha cool ve ne istediğini bilen,sürüden farklı bir insan olmayı öğretti.Sonra sıradanlaştılar,her gün dinlediğim şarkılar haline geldiler.Sonunda büyüdüm.15-16 oldum ve bu şarkıları dinlememeye başladım.Bilincim oturmuş yelpazem iyice genişlemişti.Ve en son şeklini aldı olaylar.Artık bu şarkıları dinlediğimde tutup sarılmak istediğim anılarım haline geldiler.
Tabii ki sitemizin çoğu sakini bu hissi yaşlarının çok genç olması nedeniyle henüz tatmamıştır. Öyle bir tattır ki hem olduğunuz anı sever hem o anlara geri dönmek istersiniz.Bazen gözlerinizin dolmasına bile sebep olur

-----Gözde EVCİN-----
https://emilieautumnturkey.yetkin-forum.com
RoSe
Admin
Admin
RoSe

Anımsamak Üzerine Bir Köşe Yazısı Empty
MesajKonu: Geri: Anımsamak Üzerine Bir Köşe Yazısı   Anımsamak Üzerine Bir Köşe Yazısı EmptyPerş. Eyl. 03, 2009 3:50 pm

sağol hayatım gayet güzel olmuş

Anımsamak Üzerine Bir Köşe Yazısı
1 sayfadaki 1 sayfası